Masao Shimizu

actor

Vendi: Japan

Gjinia: M

Ditëlindje: 1908-10-05

Vdiq: 1975-10-05

Biografi
Masao Shimizu (清水将夫 Shimizu Masao, 5 October 1908 – 5 October 1975) was a Japanese actor. He appeared in over 110 films between 1931 and 1971.

Aktor:

 1. ...
  Professor Hakozaki
 2. ...
  Dance Hall Manager
 3. ...
  Oyabun
 4. 4. Nora inu (1949), Film
  ...
  Nakamura, husband of a victim
 5. 5. Shûbun (1950), Film
  ...
  Judge
 6. ...
  Kikuoji
 7. 7. Ikiru (1952), Film
  ...
  Doctor
 8. ...
  Nobuyori
 9. ...
  Masauji Taira
 10. ...
  Yamazaki, Yoshi's husband

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.