PËRMBLEDHJE

Amidst Argentina's worst economic crisis, Jordi pursues a multimillion-dollar contract with the government. To get it, he must put his ethics aside and play a dangerous game. He will pay a price higher than anything money can buy.
The Money Trail follows the adventures of Jordi Puigmartí, a senior executive at a Catalan multinational in a professional crisis. The only chance to keep his job is to close a multimillion-dollar deal with the Argentinean government. Convinced to get his life back on track, he travels to Buenos Aires. As soon as he starts making contacts with government officials, Jordi realizes things will not go as easy as he thought. Set amidst the grim days of Argentina’s worst economic crisis in its history back in 2001, The Money Trail plunges you into the obscure world of politics and power where corruption gallops rampant with no restraints. This exciting movie delivers a unique take on the worst nightmare of a man about to see his life crumbling apart.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Drakula: Historia e patreguar (2014)

  e diel
  image
  Historia e patreguar e origjinës së Drakulës. I këcënuar nga pushtimi Otoman, që kërkon t'i marrë edhe fëmijët e tij si ushtarë, Drakula kërkon ndihmën e një...
 • Smokingu (2002)

  e diel
  image
  Prodhim i vitit 2002. Një shofer taksie (Jackie Chan), vesh smoking-un me fuqi të mbinatyrshme, të shefit të tij dhe me ndihmën e një shkencëtareje bukuroshe...
 • Jack Ryan: Shadow Recruit (2014)

  e diel
  image
  pas një aksidenti me helikopter, punësohet nga CIA si analist sekret në Wall Street. Ai zbulon një komplot rus për të falimentuar ekonominë amerikane me anë të...
 • Gardianët e Galaksisë 2 (2017)

  e diel
  image
  Chris Pratt, Zoe Saldana. Rojtarët e Galaktikës, duhe të luftojnë për të mbajtur familjen e tyre të bashkuar, ndërkohë që përpiqen të zbulojnë të vërtetën e...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.