Vlerësimi: 6.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.97/10
(32 Voto)

PËRMBLEDHJE

Picking up where "Superman: The Movie" left off, three criminals, General Zod (Terence Stamp), Ursa, (Sarah Douglas), and Non (Jack O'Halloran) from the planet Krypton are released from the Phantom Zone by a nuclear explosion in space. They descend upon Earth where they could finally rule. Superman, meanwhile, is in love with Lois Lane (Margot Kidder), who finds out who he really is. Lex Luthor (Gene Hackman) escapes from prison and is determined to destroy Superman by joining forces with the three criminals.

Fotot

Superman IISuperman IISuperman IISuperman IISuperman IISuperman IISuperman IISuperman IISuperman IISuperman II

Rishikime


Rishikuar nga hymie
e martë, 13 korrik 2021 11:06 e paradites
This Superman movie has got to be the bench mark for future producers of Superman movies. They must be sat down with this film, because it is an absolute classic, and as far as Superman films go it will be hard to top.

Richard Lester is not very popular with some Superman fans because he took over on a movie that they feel would have been better had Richard Donner been allowed to complete. But Lester has his admirers, and I am one of them. The first Superman movie tended to go along with... (më shumë)
Pelqe rishikimin
0 Komentet

REKOMANDIMET
 • Luftëtari (2007)

  e hënë
  image
  Aisha shkon në shkollën e mesme dhe babai i saj, që ka ardhur në Danimarkë si emigrant nga Turqia, është e bindur se ajo do të bëhet mjeke. Aisha, në fakt,...
 • Natë mbijetese (2019)

  e hënë
  image
  Pasi një darkë e gëzueshme familjare ndërpritet brutalisht nga mercenarë në kërkim të një thesari të fshehur, një agjent super i trajnuar i interpolit lufton...
 • Mbledhësi i borxheve (2018)

  e hënë
  image
  Një trajner i arteve klasike maciale fillon punë si mbledhës borxhesh për kriminelë. Detyra duket mjaft e lehtë, derisa një klient e tërheq në një situatë më të...
 • Lojërat e urisë 2 - Vajza e zjarrit (2013)

  e hënë
  image
  Dymbëdhjetë muaj pasi fituan kampionatin e 74-ërt të "Hunger Games", Katnis Everdini dhe partneri i saj Peta Mellarku duhet të shkonin në atë që njihej si turneu...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.