poster

Vic the Viking

Vic the Viking and the Magic Sword (2019)

Animacion, Aksion, Aventure, Komedi, Familjar | Gjermani, Francë, Belgjikë
Regjia: Éric Cazes

Ku ta shikojmë
Në kinema prej 4.11.21
Vlerësimi: 5.1/10

PËRMBLEDHJE

Vic është një Viking i ri si asnjë tjetër: jo shumë i fortë, por shumë i zgjuar. Kur babai i tij, Halvar, kryeplaku i fshatit, vjedh nga armiku i tij i betuar një shpatë magjike që kthen gjithçka në ar, joshja e fitimit bën kërdi midis vikingëve.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Koko dhe sekreti i madh (2017)

  Sot
  image
  I përballur me ndalimin e muzikës në familjen e tij prej shumë gjeneratash, Migeli 12 vjeçar futet në 'Tokën e të Vdekurve' për të gjetur stërgjyshin e tij, një...
 • Je criais contre la vie ou pour elle (2009)

  Sot
  image
  In the forest, the herd of deer turns against the hound dogs that have been chasing them so far. From this unusual chase, new landscapes arise from the ground....
 • The Lego Movie 2: The Second Part (2019)

  Sot
  image
  Kanë kaluar pesë vite qëkur çdo gjë ishte për mrekulli dhe tashmë qytetarët po përballen me një kërcënim të ri gjigand: pushtuesit LEGO DUPLO® nga hapësira, që po...
 • Muzeum Danez (2010)

  Sot
  image
  Bandës së Olsenit i është besuar kryerja e një detyre për kryeministrin. Ata duhet të vjedhin penën origjinale prej pende pate të Hans Kristian Andersenit nga...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.