PËRMBLEDHJE

After escaping death by the skin of her teeth, the horribly disfigured prostitute, Delilah Fitzgerald, and her appalled and equally furious co-workers summon up the courage to seek retribution in 1880s Wyoming's dangerous town of Big Whiskey. With a hefty bounty on the perpetrators' heads, triggered by the tough Sheriff "Little Bill" Daggett's insufficient sense of justice, the infamous former outlaw and now destitute Kansas hog farmer, William Munny, embarks on a murderous last mission to find the men behind the hideous crime. Along with his old partner-in-crime, Ned Logan, and the brash but inexperienced young gunman, the "Schofield Kid", Munny enters a perilous world he has renounced many years ago, knowing that he walks right into a deadly trap; however, he still needs to find a way to raise his motherless children. Now, blood demands blood. Who is the hero, and who is the villain?

Fotot

Warner BrosWarner BrosI pafalshëmWarner BrosWarner BrosI pafalshëmI pafalshëm

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Mare: Historia jonë dashurore (2007)

  Sot
  image
  Jetojnë në një lagje të varfër të ndarë mes dy bandash trafikantësh droge, Analidia është e bija e udhëheqësit të njërës prëj bandave dhe Xhonata, shoku i saj i...
 • Babai fantazëm (2011)

  Sot
  image
  Profesori Amerikan Robert Traum fillon një udhëtim aventuresk dhe argëtues nëpër Bucovina për të gjetur Samiun projektues, i vetmi person i gjallë që mund t'i...
 • Zoteri Barington (2003)

  Sot
  image
  Lila, që vuan nga fobia e ndenjies në vende të hapura, banon bashkë me burrin e saj Samuelin, i cili është I ndërgjegjshëm për sëmundjen e saj. Një ditë ndodh...
 • Othello (1951)

  Sot
  image
  Gjenerali marior Othello është manipuluar duke menduar se gruaja e tij e re Desdemona ka qenë në një aferë me togerin e tij Michael Cassio kur në realitet është e...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.