PËRMBLEDHJE

Michael Bay ne kete film 150 milione dollaresh sjell ne skene nje film triller, lidhur me nje asteroid i cili eshte ne kurs perplasjeje me Token, duke nxitur nje plan per ta ndare asteroidin ne dy pjese perpara se ai te mberrije ne toke dhe te shkaktoje shfarosjen e races njerezore. Drejtori ekzekutiv i NASA-s, sjell Stamperin, shpuesin e naftes me te mire ne bote se bashku me ekipin e tij per ta kryer kete mision. Pjestar i grupit eshte edhe A.J. Frost (Ben Affleck), i cili eshte i lidhur me vajzen e Stamperit, Grace (Liv Tyler). Dy anije drejtohen per ne hapesire per te shpuar asteroidin dhe per ta shkaterruar ate. Njerezimi lutet qe misioni te dale me sukses.

Fotot

ArmagedonArmagedonArmagedonArmagedonArmagedonArmagedonArmagedonArmagedonArmagedonArmagedonArmagedonArmagedon

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Legjenda e Ridikut (2013)

  image
  V.Diesel. U bënë 5 vjet që Ridiku endet nga 1 planet në tjetrin për t'u shpetuar gjuetarëve të shpërblimit te vendosur mbi kokën e tij. Tani ndodhet në planetin...
 • Byroja e njerëzimit (2017)

  image
  Ngrohja globale ka pakësuar burimet amerikane, ndaj qeveria evidenton dhe dëbon personat joproduktivë. Një punonjës rebelohet kur shqyrton rastin e një gruaje dhe...
 • Alita: Luftëtarja e fundit (2019)

  image
  Një histori për rrugëtimin e një vajze të re për të zbuluar të vërtetën se kush është dhe luftën e saj për të ndryshuar botën.
 • Në Zemër të Tokës (2003)

  image
  Hilary Swank, Aaron Eckhart. Kur bërthama e Tokës, ndalon së rrotulluari, një grup shkencëtarësh nisen për në qendër të saj me qëllim që të shpëthejnë një...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.