poster

A Dose of Happiness

A Dose of Happiness (2019)

Dramë | Bullgari, Mbretëria e Bashkuar
Regjia: Yana Titova

Vlerësimi: 7.9/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.89/10
(9 Voto)

PËRMBLEDHJE

During the 90's drugs become widely available in Bulgaria. A tale about searching for happiness, but finding hell, because Happiness as the Devil, has many faces. A love story changes her life upside down and at the same time destroys it. However, her family is always with her and helps her in difficult moments. Based on the book "Fall and Salvation: The Confession of a drug addict" (2016) by Vesela Toteva. She died unexpectedly on March 4th 2019.

Fotot

A Dose of HappinessA Dose of HappinessA Dose of HappinessA Dose of HappinessA Dose of HappinessA Dose of HappinessA Dose of HappinessA Dose of Happiness

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • The Assistant (2019)

  e shtunë
  image
  Follows one day in the life of Jane (Julia Garner), a recent college graduate and aspiring film producer, who has recently landed her dream job as a junior...
 • Huo zhe (1994)

  e shtunë
  image
  Fugui and Jiazhen endure tumultuous events in China as their personal fortunes move from wealthy landownership to peasantry. Addicted to gambling, Fugui loses...
 • Sabotuesi (2017)

  e shtunë
  image
  Historia e vërtetë e Jan Balsruds, një nga 12 sabotuesit që u dërguan nga Anglia në Norvegjinë e Veriut, të pushtuar nga nazistët. Pasi anija e tyre u mbyt nga...
 • Nusja dhe shtetërrethimi (1978)

  e shtunë
  image
  Shpresa shkon në një shtëpi bashkëpunëtorësh të fashizmit për të shitur qëndisma dhe kryen një atentat të rëndësishëm. Pas kësaj, asaj i duhet të dalë në...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.