poster

The White Snake

Die weiße Schlange (2015)

Dramë, Familjar, Fantazi, Romancë | Gjermani, Austri

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.1/10

PëRMBLEDHJE

Endres wants to be more than just a farmer's son. He wants to be able to read and write, wear clothes without holes and sleep in a proper bed. He goes to the court of the King, who is said to be the cleverest man in the land. Endres becomes his personal servant and every day after dinner brings him a mysterious golden bowl. No-one knows what the bowl contains, not even Princess Leonora. When the queen's ring goes missing, suspicion falls on Endres.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Mistletoe Over Manhattan (2011)

  image
  After sensing her husband is losing his Christmas spirit, Mrs. Claus travels to a place where she knows the spirit of Christmas still exists: New York City.
 • Bluebeard (2009)

  image
  In France in the mid-'50s, Catherine (Marilou Lopes-Benites) enjoys toying with her older sister, Marie-Anne (Lola Giovannetti), by reading her the story of the...
 • Takim Me Vdekjen (1998)

  image
  Nga regjisori i filmit 'Aromë gruaje". Bill Perish në prag të 65 vjetorit të tij do të takohet me një djalë të ri, lajmëtar të vdekjes. Në këmbim të pak orëve...
 • Adelina dhe rinia e përjetshme (2015)

  image
  2015. Blake Lively, Michiel Huisman. Një aksident me makinë i jep rini të përjetshme një vajze të lindur në fillim të shekullit të 20-të. Pas shumë vitesh vetmi,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.