Vlerësimi: 6.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 6.36/10
(14 Voto)

PËRMBLEDHJE

The up-and-down-and-up-again story of musician Dewey Cox, whose songs would change a nation. On his rock 'n roll spiral, Cox sleeps with 411 women, marries three times, has 36 kids, stars in his own 70s TV show, collects friends ranging from Elvis to the Beatles to a chimp, and gets addicted to - and then kicks - every drug known to man; but despite it all, Cox grows into a national icon and eventually earns the love of a good woman - longtime backup singer Darlene.

Fotot

Walk Hard: The Dewey Cox StoryWalk Hard: The Dewey Cox StoryWalk Hard: The Dewey Cox StoryWalk Hard: The Dewey Cox StoryWalk Hard: The Dewey Cox StoryWalk Hard: The Dewey Cox StoryWalk Hard: The Dewey Cox StoryWalk Hard: The Dewey Cox StorySony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures Television

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • The Night of the Beast (2020)

  Sot
  image
  Two young metalheads coast through Bogota's alleys on the day of Iron Maiden's first ever concert in Colombia. Their day is wrecked and their friendship is tested...
 • Zotëri Batinjol (2002)

  Sot
  image
  Viti 1942, Parisi i pushtuar. Edmond Batignole, një dyqanxhi, i cili nuk angazhohet në politikë, banon me gruan dhe vajzën e tij në një banesë të vogël pranë...
 • The Little Shop of Horrors (1960)

  Sot
  image
  A downtrodden shop assistant working for an overbearing florist secretly creates an entirely new species of plant. However, he discovers it needs to feed on human...
 • Xhaxhai (2007)

  Sot
  image
  Lezli (Liza Kudrou), një nënë e dy djemve të rinj, është duke mbijetuar me vështirësi ndërsa i shoqi është duke shërbyer në luftë në Irak. E dëshpëruar për ndihmë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.