Vlerësimi: 5.9/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.08/10
(37 Voto)

PËRMBLEDHJE

Dr.Alan Grent tashmë është një njeri i lumtur dhe i ka lënë pas incidentet e mëparëshme që kanë ndodhur në Xhurasik Park. Grent shprehet publikisht se tashmë asgjë smund ta bindë të kthehet në ato ishuj. Ndoshta asgjë, përveç Pol Kirbit. Pol Kirbi dhe bashkëshortja e tij Amanda dëshiron një avion për të fluturuar mbi ishullin e Sornës dhe i kërkojnë dr.Grentit të jetë guida e tyre. Por jo gjithçka që thotë Kirbi është e vërtetë. Kur avioni ulet në ishull, dr.Grent kupton se ka një arsye tjetër përse ata ndodhen në atë ishull, arsye të cilën ai ende nuk e di. Tani dr.Grent ka ngecur në një ishull ku ska qenë kurrë më parë dhe ai që mendohej se ishte një udhëtim argëtues, kthehet në një luftë për mbijetesë.

Fotot

NBC InternationalNBC InternationalNBC InternationalNBC InternationalNBC InternationalNBC International

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Krijesa te Harruara (2020)

  Sot
  image
  Një ekip kërkuesish nënujorë përpiqen të gjejnë shpëtim pasi një tëmet shkatërron laboratorin e tyre në thellësi të oqeanit.
 • Lojërat e urisë - Kryengritja, Pjesa e Parë (2014)

  Sot
  image
  Pas bombardimit të qarkut 13, Katnis Everdini pranon më në fund kërkesën e presidentes Alma Koin dhe këshilltarit të saj Plutark Hevënsbi dhe bëhet Grifsha,...
 • Paç fat! (2013)

  Sot
  image
  Laki dhe Rafael kanë jetuar gjithmonë në anën e gabuar të ligjit. Kur një punë shkon shumë keq, Laki e gjen veten në borxh ndaj te fortëve te zonës. Ai detyrohet...
 • Bokseri (2009)

  Sot
  image
  Beni është një i ri me të kaluar jo të mirë. Vjen momenti që djaloshi del nga burgu. Tashmë Beni dëshiron të ndryshojë jetën e tij dhe të bëhet një njeri më i...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.