poster

Das Märchen von der Regentrude

Das Märchen von der Regentrude (2018)

Fantazi, Familjar | Gjermani
Regjia: Klaus Knoesel

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 5.9/10

PËRMBLEDHJE

In a drought-tormented peasant town, Andrees hopes to wed Maren, daughter of the richest valley land owner who sells the rare water for dried-up hill pastures. He however refuses her hand to the son of a widow whose husband foolishly limited himself to hill cattle, hence is about to loose all. yet he jocularly promises to allow the wedding and scrap the debt as wedding gift if the couple manages to end the drought by awaking the legendary rain fairy. The youngster set out to find her, countered by the fire master, a demon who thrives in heat waves. They must combine their skills and improvise.

Fotot

Das Märchen von der RegentrudeDas Märchen von der RegentrudeDas Märchen von der RegentrudeDas Märchen von der Regentrude

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Shtrigat e fundit (2013)

  image
  Aidan Quinn, Virginia Madsen, Zosia Mame. Kur një adoleshente bie në dashuri me një djalë në shkollë, zgjon fuqi misterioze dhe zbulon disa sekrete të vjetra...
 • Qenushi magjik (2012)

  image
  Festa e preferuar e Adamit është Hallouini por këtë vit ajo vjen ndryshe, pasi shoqja e tij e ngushtë, Molli, bën magji dhe aksidentalisht e kthen të dashurin e...
 • Doktor Dulitell 2 (2001)

  image
  Kësaj here, aftësia e tij për të komunikuar me kafshët, do ta çojë Dr.Dulitellin në aventura të padëgjuara. Ai duhet të shpëtojë pyllin e banorët e tij nga disa...
 • Udhëtimi i Ksikos (2020)

  image
  Kopi, një vajzë e guximshme, niset për të shpëtuar malin në fshatin e saj nga të këqinjtë që kërkojnë vetëm ar. Ajo shoqërohet nga Ksiko, i cili nuk është një...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.