PËRMBLEDHJE

Eliza Kendall Welch (Uma Thurman), mother of, Clara, and Lucas, lives with her spouse, Avery McKendrik (Anthony Edwards), in an Manhattan apartment. Today is May 25th, Clara's 6th birthday, and she has to make arrangements for a party, as well as attend to day-to-day chores, including Blogging, and entering an online contest 'Motherhood', and looking after her invalid elderly neighbor and a dog. Things will slowly get out of hand after her car gets towed due to a film shooting; the tire on her bike gets punctured; she alienates herself from her friend, Sheila (Minnie Driver); Clara's name is misspelled on the cake; while Avery refuses to answer his cell-phone. After being assisted by a delivery man, Nikesh (Arjun Gupta), who finds her attractive, she concludes she has had enough, and decides not to return home.

Fotot

MotherhoodMotherhoodMotherhoodMotherhoodMotherhoodMotherhoodMotherhood

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Mjederat magjike (2010)

  e mërkurë
  image
  Historia e Monikës 11-vjeçare, e cila e fajëson veten e saj për problemet në shtëpi. Vajza e vogël mendon se, kur do të fitojë konkursin shkencor, babai i saj do...
 • Limonët e vegjël të verdhë (2013)

  e mërkurë
  image
  Agnesa është kuzhiniere dhe i pëlqen të gatuajë. Ajo ka punë të mirë, të dashurin i cili e do shumë dhe shoqen më të mirë e cila është gjithmonë pranë saj. Një...
 • Hero Orgazmoja (1997)

  e mërkurë
  image
  I riu naiv Mormon Joe Young, ngatërron derë dhe ndërron profesion. I ofrojnë një punë si aktor në filmat porno dhe ai e pranon edhe pse është kundër parimeve të...
 • Locked Down (2021)

  Sot
  image
  Paxton and Linda, a couple at the end of their relationship who are only still living together because of lock-down orders in the U.K. The two attempt to navigate...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.