PËRMBLEDHJE

Sydney Ragsdale (Thompson), recently divorced, decides to spend Christmas in a house she inherited with her young daughter. As Sydney begins to spend more time at the local bookstore, she meets a teacher, Mac (Paevey), who also fills in for the town Santa. Mac tries to make Christmas wishes come true, and this year Sydney is at the top of his 'nice' list. As a new opportunity with the bookstore unfolds, Mac helps Sydney open herself up to life, love, and believing in the spirit of Christmas again.

Fotot

Hope at Christmas

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Apasionata (1983)

  image
  Motivi kryesor i sonatës së famshme "Apasionata" të Bethovenit, nga një punë diplome, bëhet lajtmotiv në dashurinë e Mirës, studente e pianos, dhe Arturit,...
 • Zonjusha Petigru (2008)

  image
  Frances McDormand, Amy Adams. Zonjusha Petigru, një dado që s'ka aspak fat në punën e saj, nuk ka më pothuajse asnjë opsion. Por kur rastësisht fillon punë tek...
 • Keith (2008)

  image
  Elisabeth Harnois, Jesse McCartney. Një vajzë e re në vitin e fundit të shkollës, e zgjuar dhe shumë popullore, mendon se e di ç'të presë nga jeta. Por njohja me...
 • Njeriu i mirë (1983)

  image
  Telo dhe Vera, dy të rinj të dashuruar, para se të finalizojnë dashurinë e tyre, kalojnë nëpër intrigat e thurura nga vëllai i Verës, Kiço. Ky i fundit, duke qenë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.