PëRMBLEDHJE

Happily married to Thomas, her daughter just off to college, Katja teaches math and music at the local elementary school. Her life seems perfect. Until a chance encounter turns her world upside down. The very weekend her family is away, she meets Daniel, an attractive, inquisitive fellow, backpacking through Germany. A travel journalist, just passing through, he camps out on her lawn. They connect. She finds his independent, freewheeling lifestyle fascinating. He tells her of his journeys. He makes her feel alive, reawakens her youthful hopes and dreams. Now old regrets come rushing back. After three exciting days, she is faced with the decision: does she go with him, or does she stay in her own, safe little world?

Fotot

Një Fundjavë GushtiNjë Fundjavë Gushti

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Vetja ime më e mirë (2014)

  image
  James Marsden, Michelle Monaghan. Bazuar në romanin e shkrimtarit bestseller, Nicholas Sparks. Historia e bukur e Dousonit dhe Amandës, të dashuruar që në shkollë...
 • Brides (2004)

  image
  In 1922, with the Greco-Turkish War and the Russia Civil War, the women from these countries find husband in the United States through correspondence with...
 • Përpara mesnatës (2013)

  image
  Ethan Hawke, Julie Delpy. Në natën e fundit të pushimeve të tyre idilike në Greqi, të dashuruarit Xhesi dhe Selin, rikujtojnë jetën së bashku dhe se ç'do të...
 • Krishtlindjet, shefi dhe unë (2020)

  image
  Kur Ani merr vesh se restoranti i dashur i familjes së saj, është planifikuar për tu prishur, ajo zotohet ta ndalojë këtë gjë para Krishtlindjeve. Por ajo që nis...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.