PËRMBLEDHJE

Bazuar në novelën me të njëjtin titull nga Stephen King. Filmi hape me Pol Sheldon, (Caan), i cili po merret me mbarimin e librit të tij të fundit, në të cilin përfshihet një personazh me emrin Mizëri Çastein. Si pëson një aksident të rëndë automobilistik dhe shpëtohet nga Eni Uilks (Kathy Bates), e cila kujdeset për të derisa ai shërohet. Eni është një fanse e madhe e librave të tij dhe e mbaron së lexuari librin e tij të fundit, gjatë kohës që Pol ndodhet në gjendje konvaleshence. Ajo zemërohet shumë kur mëson se Poli e ka vrarë Mizërinë. Eni vret keq këmbën dhe e ka të pamundur të largohet nga shtëpia e saj. Në këtë mënyrë, Eni e detyron atë të shkruajë një roman të ri mbi Mizërinë. Një sherif vendas (Richard Farnsëorth) dhe agjenti i Polit (Lauren Bacall) të dy përpiqen të mësojnë se çka ndodhur me autorin e zhdukur. Një film që e bëri Kathy Bates të fitonte një çmim Oskar si aktorja më e mirë në portretizimin e një personazhi negativ.

Fotot

Ajo nuk duhet të vdesëAjo nuk duhet të vdesëAjo nuk duhet të vdesëAjo nuk duhet të vdesëAjo nuk duhet të vdesë

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Margaret (2011)

  e mërkurë
  image
  Mark Ruffalo; Margaret ishte një 17-vjeçare gjimnaziste, e cila mendonte se pa dashje ishte bërë shkak për një aksident në trafik që i kishte marrë jetën një...
 • Djallin afër (2019)

  e mërkurë
  image
  Disa ngjarje të çuditshme shqetësojnë detektivin e një qyteti të vogël dhe familjen e tij, ndërsa ai heton zhdukjen e mistershme të një djali 10-vjeçar.
 • Reporteri i natës (2014)

  e mërkurë
  image
  Lu Blum është një njeri i dëshpëruar për punë që lufton të çajë në botën e gazetarisë investigative, por do të vijë një moment që do ta kapërcejë kufirin e...
 • Supernova (2020)

  e mërkurë
  image
  Një çift homoseksualësh, njëri muzikant dhe tjetri shkrimtar, ky i fundit i diagnostikuar me demencë, nisen në një udhëtim me rulo. Synimi i tyre është të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.