poster

The Looking Glass War

The Looking Glass War (1970)

Aksion, Dramë, Triller | Mbretëria e Bashkuar
Regjia: Frank Pierson

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 5.9/10

PËRMBLEDHJE

During the Cold War, the British Intelligence receives a blurred photograph from East Germany taken from Hamburg and Director LeClerc (Sir Ralph Richardson) believes they are missiles. Their agent, Taylor King (Timothy West), who receives a film which might clarify the detail from a pilot in Finland, is found dead on the road, and the Police believe he was accidentally killed in a hit-and-run. LeClerc meets the Polish defector Fred Leiser (Christopher Jones), who jumped overboard from a ship expecting to have asylum and stay with his British girlfriend, who is pregnant, and decides to recruit him to cross the border and spy on the East German facility to check on the missiles. In return, he would have salary, insurance, and political asylum. Leiser is trained by the Agent and family man John Avery (Sir Anthony Hopkins), and soon he finds his girlfriend has had ended the pregnancy. When Leiser crosses the border, he meets up with Anna (Pia Degermark), a local, and they stay together in...

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Wonder Woman (2017)

  e shtunë
  image
  Përpara se të bëhej Wonder Woman, ajo ishte Diana, princesha e Amazonës e një luftëtare e stërvitur. Kur një avion rrëzohet në ishull dhe piloti i saj e informon...
 • Planeti i Majmunëve: Lufta (2017)

  e shtunë
  image
  Andy Serkis, Woody Harrelson. Çezari dhe majmunët e tjerë detyrohen të përfshihen në një konflikt vdekjeprurës me një ushtri njerëzish të drejtuar nga një kolonel...
 • Gjuetarët e Thesareve (2015)

  e shtunë
  image
  Një ushtar që po punon në malet e mbuluar me borë të Mongloisë, gjen fosile kafshësh gjigante në një shpellë. Zbulimi do të ndryshojë jetën e tij dhe historinë e...
 • Zemërdragoi (1996)

  e shtunë
  image
  Mbreti i ri Einon plagoset në një betejë, por arrin të mbijetojë përmes përkujdesjeve të Drakos, një dragoi. Disa vite më vonë, Bouen, një i pasionuar pas...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.