poster

Sands of the Kalahari

Sands of the Kalahari (1965)

Aventure, Krim, Dramë | Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Cy Endfield

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.8/10

PËRMBLEDHJE

A small airplane crashes in the sweltering deserts of southern Africa hundreds of miles from civilization. As parallels are drawn between the stranded group of seven passengers and a nearby pack of savage baboons, one of the men's survivalist nature gets the better of him, as he decides his chances of survival would be better if the other men were eliminated one-by-one.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Hobit: Një udhëtim i paparashi (2012)

  Sot
  image
  Me Martin Freeman, Ian McKellen, Ken Stott, Cate Blanchett. Film kandidat për 3 çmime Oskar dhe 42 çmime të tjera. Një aventurë e papërsëritshme nga regjisori i...
 • Ishulli i përshpëritjeve (2007)

  Sot
  image
  Katërmbëdhjetëvjeçarja Sam Dalton merr vendim për të shpëtuar shtëpinë e saj të vetme, të shkatërruar dhe të mbuluar me hi, rancho Princesha Romake. Sami i...
 • Tmerr ne thellesi (2017)

  Sot
  image
  Tre shokë nga Kalifornia nisen drejt bregdetit Australian për tu zhytur me kafaz për të parë peshkaqenët e mëdhenj të bardhë. Kur një dallgë e madhe shkatërron...
 • Kapiten Roni (1992)

  Sot
  image
  Komedi; Një burrë nga Çikago trashëgon një jaht të vjetër dhe së bashku me gruan, vajzën dhe djalin e tij, nisen për në Karaibe, ku punësojnë një kapiten të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.