poster

Krishtlindja Më e Ëmbël

The Sweetest Christmas (2017)

Romancë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Terry Ingram

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.4/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.6/10
(8 Voto)

PËRMBLEDHJE

"When struggling pastry chef Kylie Watson learns she's made it to the finals of the American Gingerbread Competition, she thinks her competitive spirit has finally paid off and hopes the publicity will help her jumpstart her new café. There's just one problem - the oven she's supposed to use breaks down right before the contest. Determined to enter, she reaches out to Nick Mazannti, her old boyfriend from culinary school who gave up his dream of being a pastry chef to take over his family's pizzeria. Nick allows her to use his industrial pizza oven at night to craft her ambitious gingerbread confections. As the two reminisce about the dreams of their youth, their romance is rekindled. But just as Kylie is on the cusp of taking the grand prize - and embracing true love - things get complicated when her ex-boyfriend takes drastic steps to win her back. Kylie realizes she must embrace the Christmas Spirit or risk losing both the contest and her new love."

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • His Girl Friday (1940)

  image
  Having been away for four months, Hildy Johnson (Rosalind Russell) walks into the offices of the New York City-based The Morning Post, where she is a star...
 • Te pagjume ne Siatell (1993)

  image
  Tom Hanks, Meg Ryan. Një baba me djalin e tij vendosin të shpërngulen në një qytet tjetër pas vdekjes së bashkëshortes. Falë një emisioni radiofonik, ai do të...
 • Brixhet Xhons 2 (2004)

  image
  Renee Zellweger, Hugh Grant, Colin Firth. Duket se Brixhet Xhons, më në fund ka gjetur burrin e ëndrrave. Por përfshirja e ish të dashurit në jetën e saj dhe një...
 • Beqare në Nju Jork (2016)

  image
  Nju Jorku është plot me zemra vetmitare që kërkojnë shpirtin binjak, sido që ai të vijë në një lidhje dashurie, në një flirt apo në ndonjë rrugë të mesme. Mes...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.