PËRMBLEDHJE

Having gotten the travel bug from traveling around the world with her parents when she was growing up, Emory Blake is now a writer with Journeying, a travel magazine. She plans to spend Christmas alone like she has for many of her adult years in being on assignment in the far corners of the globe. Her boyfriend William has just broken up with her after six months, realizing that he needs a stable life and she would never settle in one place. Emory's editor and best friend, Veronica Giles, gives her a last-minute assignment due December 23 that differs from the usual: write about a traditional American Christmas in whatever form she chooses. Corporate attorney Scott Hays has been a widower for a few years and hasn't started to date again yet. Ever since his wife passed, he has taken his mother Marilyn and daughter Katy out for brunch at a hotel as their primary Christmas activity and hasn't made much more effort toward a traditional Christmas. This year, Katy has a wish list of ...

Fotot

Christmas GetawayChristmas GetawayChristmas GetawayChristmas GetawayChristmas GetawayChristmas GetawayChristmas GetawayFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTL

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Përpara mesnatës (2013)

  image
  Ethan Hawke, Julie Delpy. Në natën e fundit të pushimeve të tyre idilike në Greqi, të dashuruarit Xhesi dhe Selin, rikujtojnë jetën së bashku dhe se ç'do të...
 • Note dashurie (2007)

  image
  Kur këngëtari i njohur Jaime Derringer, një yll i muzikës country, vendos t’i japë një intervistë kritikes së muzikës klasike, Nora Flannery-it, nuk e priste që...
 • Në vendin tim (2004)

  image
  Langston Uaitfildin, një gazetar i "Washington Post", e dërguan në Afrikën e Jugut për të mbuluar seancat mbi të vërtetën dhe pajtimin, në të cilën autorët e...
 • Apasionata (1983)

  image
  Motivi kryesor i sonatës së famshme "Apasionata" të Bethovenit, nga një punë diplome, bëhet lajtmotiv në dashurinë e Mirës, studente e pianos, dhe Arturit,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.