Vlerësimi: 7.9/10
Vlerësimi i përdoruesit: 9.31/10
(13 Voto)

PËRMBLEDHJE

At the Macy's Thanksgiving Day Parade, the actor playing Santa is discovered to be drunk by a whiskered old man. Doris Walker, the no nonsense special events director, persuades him to take his place. He proves to be a sensation and is quickly recruited to be the store Santa at the main store. While he is successful, Doris learns that he calls himself Kris Kringle and he claims to be the actual Santa Claus. Despite reassurances by his doctor that he is harmless, Doris still has misgivings, especially when she has cynically trained herself, and especially her daughter, Susan, to reject all notions of belief and fantasy. And yet, people, especially Susan, begin to notice there is something special about Kris and his determination to advance the true spirit of Christmas among the rampant commercialism around him and succeeding in improbable ways. When a raucous conflict with the store's cruelly incompetent therapist, Granville Sawyer, erupts, he finds himself held at Bellevue where, in ...

Fotot

Miracle on 34th StreetMiracle on 34th Street

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Shtetasi Duejn (2006)

  e shtunë
  image
  Dvejn Balfor është version adoleshent i Don Kihotit, djalë i lindur në familjen e njerëzve shumë të pasuksseshme. Ajo që fillon si rivalitet i thjesht,...
 • Then Came You (2020)

  Sot
  image
  Annabelle, a lonely widow, plans a trip around the world, with her husband's ashes, to visit the places they loved in the movies. She travels to Scotland first,...
 • I padurueshmi (1980)

  Sot
  image
  Midis inateve dhe shqetësimeve, grindavecja e Shekspirit ndryshon seks dhe bëhet Grindaveci. Ai është një burrë i pamartuar, pronar toke, i bukur, i pashëm,...
 • Përrallë nga e kaluara (1987)

  Sot
  image
  Ekranizim i komedisë me të njëjtin titull nga Andon Zako Çajupi. Autori tregon historinë e martesës së Gjinos 14-vjeçar me Marigonë 28-vjeçare. Me ndihmën e të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.