PËRMBLEDHJE

The hockey career of former Toronto Maple Leaf Eric McNally, who was known as a tough enforcer, came to an end with a shoulder injury. He is now a sportscaster. Except to his assistant Nula, what he hasn't told his work colleagues is that he is gay and that he is in a long term relationship with a sports lawyer named Sam. Eric feels that he can't be openly gay as an ex-hockey player or as a public figure still associated with professional hockey. Eric and Sam's life is turned upside down when they take temporary custody of Scot Latour, whose drug addict mother, Julie, recently passed away from a drug overdose. Julie assigned custody of Scot to her ex-boyfriend, Billy, who is Sam's deadbeat brother. Sam is certain that Billy will eventually come for Scot when he learns that Julie's insurance money also comes with custody. Having only had Julie's influence in his life...

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Futbolliste si Bekami (2002)

  image
  Nga nje familje tradicionale indiane, Xhesi eshte nje vajze qe ka pasion futbollin. Por, per prinderit e saj rendesi ka qe ajo te fejohet. A do te arrije vajza te...
 • Parada suing (1946)

  image
  Karol Lourenc (Gale Storm), një këngëtare aspirante, shkon në një klub të ri nate në pronësi të Dani Uorren (Fil Regan), Daniel ëarren (Russell Hicks), babai i...
 • Ulkonjat e shëmtuara (2000)

  image
  Nje vajze e re largohet nga qyteti i saj i vogel dhe shkon ne Nju Jork, me endrren per te nisur nje karriere muzikore. Por jeta ne qytet eshte me e veshtire nga...
 • Farewell My Concubine (1993)

  image
  "Farewell, My Concubine" is a movie with two parallel, intertwined stories. It is the story of two performers in the Beijing Opera, stage brothers, and the woman...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.