PËRMBLEDHJE

Moscow, 2004, and wealthy entrepreneur Kuptsov drills deep beneath the city, trying to reach a huge diamond vein. Aware that his ruthless drilling will destroy the city and its denizens, it's a result he's willing to accept for untold additional wealth. Fortunately, his equipment lacks enough power. He needs the Nano-catalyst (developed years ago) to fuel his machinery, but its current whereabouts is unknown. Meanwhile, in another part of the city, college boy Dima dreams of owning a car and dating gorgeous co-ed Nastya. His wealthy friend Max has a Mercedes Benz and is flirting with Nastya, which frustrates Dima. On his birthday, Dima finally gets a car (from his parents) - a grungy, antiquated Volga of which he is privately ashamed; but, unbeknownst to anyone, the car - the recipient of "failed" Nano-catalysis - is capable of much more, and turns Dima into an unidentified crusader of justice known as Black Lightning.

Fotot

Chyornaya MolniyaChyornaya MolniyaChyornaya MolniyaChyornaya MolniyaChyornaya Molniya

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Sordo (2019)

  e hënë
  image
  October, 1944. In a Spain of poverty, hunger, hate and blood after General Franco won the Spanish Civil War five years ago, the rebel revolutionaries against...
 • Planet Terror (2007)

  e hënë
  image
  After an experimental bio-nerve gas is accidentally released at a remote U.S. military base in Texas, those exposed to the gas turn into flesh-eating, mutating...
 • Xhekpot (2011)

  e hënë
  image
  Aksioni i filmit është vendosur në krahinën midis Norvegjisë dhe Suedisë, ku takojmë një grup burrash të fëlliqur; Oscar-in, Thor-in, Billy-in dhe Tresko-n...
 • Zhdukje per 60 sekonda (2000)

  e hënë
  image
  Një hajdut makinash kishte 6 vjet jashtë biznesit por detyrohet të rikthehet me një kryeveper. 50 makina për vetëm 3 ditë ose jeta e vëllait të tij do të marrë fund.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.