Vlerësimi: 6.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.4/10
(5 Voto)

PËRMBLEDHJE

In the small New England town of Dunwich, a priest commits suicide by hanging himself in the church cemetery which somehow opens the gates of hell allowing the dead to rise. Peter, a New York City reporter, teams up with a young psychic, named Mary, to travel to the town where they team up with another couple, psychiatrist Jerry and patient Sandra, to find a way to close the gates before All Saints Day or the dead all over the world will rise up and kill the living.

Fotot

Paura nella città dei morti viventi

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Land of the Dead (2005)

  e mërkurë
  image
  Now that zombies have taken over the world, the living have built a walled-in city to keep the dead out. But all's not well where it's most safe, as a revolution...
 • Kung fu joga (2017)

  Sot
  image
  Dy arkeologë vihen në kërkim të një thesari të humbur dhe fillojnë një aventurë që i çon në vende të ndryshme të botës.
 • Night at the Eagle Inn (2021)

  Sot
  image
  Fraternal twins Spencer and Sarah Moss embark on a pilgrimage to a remote Vermont inn to investigate the last known whereabouts of their father who mysteriously...
 • Dosja Uorren 3 (2021)

  Sot
  image
  A chilling story of terror, murder and unknown evil that shocked even experienced real-life paranormal investigators Ed and Lorraine Warren. One of the most...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.