Vlerësimi: 7.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.33/10
(6 Voto)

PËRMBLEDHJE

The world is astounded when Willy Wonka, for years a recluse in his factory, announces that five lucky people will be given a tour of the factory, shown all the secrets of his amazing candy, and one will win a lifetime supply of Wonka chocolate. Nobody wants the prize more than young Charlie, but as his family is so poor that buying even one bar of chocolate is a treat, buying enough bars to find one of the five golden tickets is unlikely in the extreme. But in movieland, magic can happen. Charlie, along with four somewhat odious other children, get the chance of a lifetime and a tour of the factory. Along the way, mild disasters befall each of the odious children, but can Charlie beat the odds and grab the brass ring?

Fotot

Willy Wonka and the Chocolate FactoryWilly Wonka and the Chocolate FactoryWilly Wonka and the Chocolate FactoryWilly Wonka and the Chocolate FactoryWilly Wonka and the Chocolate Factory

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • AUN: The Beginning and the End of All Things (2011)

  e enjte
  image
  When looking for alternative energy sources, the Japanese scientist Sekai tragically dies. Twenty years later the Brazilian mathematician Euclides continues his...
 • POLLEKE (2003)

  e enjte
  image
  Një histori e ngrohtë e moshës, e bazuar në librat më të shitur nga Gus Kuijer, për 11-vjeçarin e vendosur dhe të dashur Pollek. Pollek jeton jetën e saj në...
 • Hobit 3: Beteja e pesë ushtriv (2014)

  Sot
  image
  Me një kast të jashtëzakonshëm aktorësh, vjen kapitulli i fundit i trilogjisë 'Hobit'. Bilbo detyrohet të fillojë një luftë epike kundër ushtrive të ndryshme, në...
 • Qeni Timberi, gjuetari i thesarëve (2016)

  Sot
  image
  Një djalë dhe shoku i tij i ngushtë, një qen i këndshëm që flet, bëjnë më të mirën për të shpëtuar familjen dhe shtëpinë e tij.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.