poster

Gentlemen, Good Luck!

Dzhentlmeny, udachi! (2012)

Komedi, Krim | Rusi

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 2.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10

PËRMBLEDHJE

Young animator from a daycare center Lesha Treshkin is an infantile and happy hipster. He appears to be an identical copy of the most dangerous thief and murderer Smiley (nicknamed for smiling before delivering a killing blow). Smiley steals national symbol of Kazakhstan - Golden Warrior's Armor - from the museum. Police lieutenant Irina Slavina arrests Treshkin and coerces him into helping the police. Treshkin goes to Egypt where two colleagues of Smiley are held - a young and optimistic thief Fly and experiences and moody Pitman. Crazy chain of events takes them from sand storm prison escape to truck chase and hiding under hijabs. When the real Smiley appears on the stage, Treshkin has to show real courage to save himself, lieutenant Slavina and his new friends.

Fotot

Gentlemen, Good Luck!Gentlemen, Good Luck!Gentlemen, Good Luck!Gentlemen, Good Luck!Gentlemen, Good Luck!

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Serenata e Nju Jorkut (2007)

  e enjte
  image
  Dy miq fëmijërie përpiqen të kuptojnë jetën e tyre. Rej (KRIS KLEIN) është një baterist në një bandë rockënroli, dhe Ouen (FREDI PRINZE I RI) është një kineast...
 • Vagenda Stories (2019)

  e enjte
  image
  When Leila discovers at her sister's wedding that Amanda is pregnant, she promptly reveals the secret. While the guests are happy, Amanda worries about her career...
 • Mesnatë Në Barcelonë (2008)

  e enjte
  image
  Dy shoqe Viki dhe Kristina kalojne pushimet verore ne Barcelonen e nxehte. Aty ato takojne dhe bien ne dashuri me nje piktor. Nje pasion i eger i cili shnderrohet...
 • Takim me prindërit (2000)

  e enjte
  image
  Infermieri Greg Fokër takon prindërit e të dashurës së tij përpara se ta propozojë, por babai i saj dyshues është makthi më i keq për ta.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.