poster

Sherifët e Teksasit

Texas Rangers (2001)

Aksion, Aventure, Dramë, Triller, Uestern | Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Meksikë
Regjia: Steve Miner

Vlerësimi: 5.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.3/10
(10 Voto)

PËRMBLEDHJE

E vendosur pas Luftës Civile Amerikane në vitet 1870, 'Texas Rangers' është një histori për një grup burrash të vendosur për të ruajtur paqen dhe për të frenuar kaosin që po shpërthen në kufirin e Teksasit. Amerikanët vendas janë duke u përpjekur të rimarrin tokën e tyre, meksikanët po kalojnë kufirin e SHBA dhe tradhtarët po shkatërrojnë shtetin, kështu që Texas Rangers betohen të mbrojnë të pafajshmit dhe të dashurit e tyre. Për ta bërë këtë, ata duhet të jenë të gatshëm të ruajnë paqen atje ku nuk mund ta bëjë ligji, të luftojnë më të pakët në numër dhe në armatime sesa kundërshtarët dhe të jenë të gatshëm të vdesin për lirinë për të cilën luftojnë.

Fotot

Sherifët e Teksasit

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Drejtesi e dhunshme (2016)

  Sot
  image
  Një ish-i dënuar bashkohet me vajzën e tij 16 vjeçare të larguar e të pabindur për ta mbrojtur atë nga shpërndarësit e drogës, të cilët po përpiqen ta vrasin.
 • Mythica: Shtriga (2015)

  Sot
  image
  Në përpjekje për të shpëtuar një mik që është marrë peng, Marek detyrohet të marrë pjesë në një mision të rrezikshëm me kundërshtarët e saj.
 • Arratija (2015)

  Sot
  image
  Një ish-agjent i CIA-s rrëmbehet nga një grup terroristësh. Kur djali i tij mëson se agjencia nuk ka asnjë plan për të shpëtuar të atin, ai fillon operacionin e...
 • 007 - Vetem per syte e tu (1981)

  Sot
  image
  Bond dërgohet për të rimarrë një pajisje komunikimi, të njohur si ATAC, e cila u rrëzua sëbashku me një anije britanike të spiunazhit. Bond duhet të nxitojë pasi...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.