PËRMBLEDHJE

The life of one small leopard, from a cub right until the brink of adulthood, as she emerges as a huntress in Botswana's Mombo region of the Okavango Delta.

Aktorët
Skenaristi:
Narratori: Jeremy Irons
KOHËZGJATJA: 90 min

Fotot

Eye of the LeopardEye of the LeopardEye of the LeopardEye of the Leopard

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Donkey Island (2020)

  image
  On this unique island, one donkey can be found for every four people that live here. Shee Famao, a young man who calls Lamu home, has a dream of one day owning...
 • Que Viva Mexico! (1979)

  image
  Eisenstein shows us Mexico in this movie, its history and its culture. He believes, that Mexico can become a modern state.
 • The Harvest (2017)

  image
  Thousands of foreign workers support today the most known Italian excellence: agri-food production. A docu-musical shows their daily exploitation.
 • Ditë të Vjedhura (2019)

  image
  Salvoja, është veçse 5 vjeç kur policia i arreston të atin përpara syve. Pasi del nga burgu, Viçencoja, vendos të rifitojë raportin me të birin, për të cilin nuk...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.