PËRMBLEDHJE

Historia e emigrantit kalabrez Antonio Ragusa, i cili në vitin 1952 u nis drejt Argjentinës, mori emrin e Tony Vilar dhe u bë një nga këngëtarët më të famshëm... Por pse papritmas një ditë, Vilar u zhdukur pa lënë asnjë gjurmë...

Fotot

Legjenda e vërtetë e Toni Vilar

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Koncert në vitin 1936 (1978)

  image
  Vizita e dy artisteve për të mbajtur një koncert në qytetin e Lushnjës gjatë kohës së monarkisë shqiptare, trondit jetën e një qyteti tejet konservator.
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
 • Qyteti Buzë Detit (2016)

  image
  Casey Affleck, Michelle Williams. Një dramë emocionale që prek fijet padukshme që ndërtojnë ose shkatërrojnë familjet. Fitues i dy çmimeve Oskar për aktorin më të...
 • The Mother of the Lamb (2014)

  image
  Cristina (49) has spent her life taking care of her mother Carmen. Single and without a trade or friends, she grows older, year after year in her hometown. A few...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.