Vlerësimi: 6.4/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.2/10
(15 Voto)

PËRMBLEDHJE

Jonathan Hemlock is an art history professor and collector who finances his hobby by performing the odd sanction (assassination) for an obscure government bureau. He is forced to take a case where he must find out which of the members of a mountain climbing team is the Russian killer he has been given as a target by joining an expedition to climb the treacherous Eiger.

Fotot

The Eiger Sanction

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Grabitje e dyfishtë (2010)

  image
  Chris Brown, Hayden Christensen, Matt Dillon. Një grup grabitësish të sofistikuar planifikojnë 'punën' më të madhe të jetës së tyre. Por mes tyre dhe suskesit të...
 • I mbyllur në kafaz (2010)

  image
  Tony Schiena, Rashad Evans, Vinnie Jones. I futur në burg për një krim që nuk e ka kryer, një polic detyrohet të marrë pjesë në dyluftimet e jashtëligjshme dhe...
 • Shpejtësi dhe çmenduri 1 (2001)

  image
  Paul Walker, Vin Diesel. Një agjent i fshehtë i policisë depërton në rrethin e garuesve me makina të Los Anxhelosit në ndjekje të shpejtësive të tyre maksimale me...
 • Distancë e afërt (2015)

  image
  Scott Adkins, Nick Chinlund. Në përpjekje për të mbrojtur motrën dhe mbesën e tij, një njeri vihet i vetëm përballë një sherifi të korruptuar dhe një karteli...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.