poster

Jackie, Ethel and Joan

Jackie, Ethel and Joan (2001)

Biografi, Dramë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Larry Shaw

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.0/10

PËRMBLEDHJE

They were more than Washington wives. They were part of an American dream known as Camelot. With strength and cunning they upheld their public image by concealing their private truths. Jackie, Ethel and Joan had little choice. They were Kennedy women. What really unfolded behind the monolith of Kennedy power is revealed for the first time: the true story of the Kennedy reign told through the eyes of the three women who lived it.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ora më e errët (2017)

  Sot
  image
  Film fitues i dy çmimeve Oskar. Në maj të vitit 1940, fati i Luftës së Dytë Botërore varet nga kryeministri britanik i asaj kohe Winston Churchill. Ai duhet të...
 • Mbledhësja e Amoniteve (2020)

  Sot
  image
  Znj. Aning, një kërkuese e amoniteve dhe Sharlota, një londineze që ka ardhur në Laim për të gjetur shërim, njihen të dyja dhe miqësia e tyre duket se kalon...
 • Milionari (2014)

  Sot
  image
  The rise and fall of a Camorra clan in Naples, told through the eyes of a crime boss and his family. Forty years of a man's life, forty years in the history of...
 • Në kërkim të lumturisë (2006)

  Sot
  image
  Filmi që i solli Will Smith kandidaturën për Oskar si aktori më i mirë. Bazuar në historinë e vertetë të Christopher Gardner, një biznesmen shumë i suksseshëm i...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.