poster

3 Women

3 Women (1977)

Dramë, Mister, Triller | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Robert Altman

Vlerësimi: 7.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 1/10

PËRMBLEDHJE

Pinky is an awkward adolescent who starts work at a spa in the California desert. She becomes overly attached to fellow spa attendant, Millie when she becomes Millie's room-mate. Millie is a lonely outcast who desperately tries to win attention with constant up-beat chatter. They hang out at a bar owned by a strange pregnant artist and her has-been cowboy husband. After two emotional crises, the three women steal and trade personalities until they settle into a new family unit that seems to give each woman what she was searching for.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Rude Boy (1980)

  e shtunë
  image
  A young British punk and roadie for The Clash navigates life in socially torn 1970s England.
 • La Mif (2021)

  e shtunë
  image
  A group of teenage girls have been placed in a residential care home with social workers. This forced "family" experience creates unexpected tensions and...
 • Pesëdhjetë hije të çliruara (2018)

  e shtunë
  image
  Seria e tretë dhe e fundit e triologjisë së 'Pesëdhjetë hijeve'. Anastasia dhe Kristian tashmë janë martuar, por Xhek Hajd vazhdon të kërcënojë marrëdhënien e tyre.
 • L'amore è imperfetto (2012)

  e shtunë
  image
  Elena is a beautiful, 35-year-old accomplished woman who has an unhealthy obsession with perfection. Elena's well-ordered life is thrown into chaos when she meets...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.