Vlerësimi: 6.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7/10
(3 Voto)

PËRMBLEDHJE

Çarls Bojer, një mbikëqyrës policie në pension, vendos të transferohet në "Residenca", një institucion i specializuar në çrregullimet neuro-degjenerative. Së shpejti ai përshtatet me mjedisin e ri. Por pacientët vazhdojnë të vdesin? Ata vdesin shumë shpesh, sipas Çarlsit, i cili është ende një polic në zemër. Ai është i bindur se pacientët i kanë vrarë. Diku mes delirit dhe instinktit dhe pavarësisht sëmundjes së Alzheimer, Çarls ndërmerr hetimin më të rëndësishëm dhe më të rrezikshëm të jetës së tij?

Fotot

KorteksiKorteksiKorteksiKorteksiKorteksiKorteksi

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • A Fall From Grace (2012)

  image
  Greises nuk i kujtohet asgje ne lidhje me naten qe shoqja e saj e ngushte, Xheniferi, vdiq ne nje aksident me makine. Si kujtohej as nese e drejtonte ajo makinen....
 • Korbi (2012)

  image
  John Cusack, Luke Evans. Baltimorë, shek. i 19-të. Një hetues i ri kërkon ndihmën e Edgar Allan Poe, për të kapur një vrasës të pashpirt, i cili masakrimet e tij...
 • The Thirty-Nine Steps (1935)

  image
  Richard Hannay is a Canadian visitor to London. At the end of "Mr Memory"'s show in a music hall, he meets Annabella Smith, who is running away from secret...
 • Vrasësi i alfabetit (2008)

  image
  Bazuar në vrasjet e dyfishta të ndodhura në Nju Jork në vitin 1970. Megan është detektivja e cila ndjek çështjen. Ajo pëson një depresion dhe kalon në skizofreni,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.