PËRMBLEDHJE

An inside look at the world of ballet. With the complete cooperation of the Joffrey Ballet of Chicago, Altman follows the stories of the dancers, whose professional and personal lives grow impossibly close, as they cope with the demands of a life in the ballet. Campbell plays a gifted but conflicted company member on the verge of becoming a principal dancer at a fictional Chicago troupe, with McDowell the company's co-founder and artistic director, considered one of America's most exciting choreographers. Franco plays Campbell's boyfriend and one of the few characters not involved in the world of dance.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Pesëdhjetë hije të çliruara (2018)

  e shtunë
  image
  Seria e tretë dhe e fundit e triologjisë së 'Pesëdhjetë hijeve'. Anastasia dhe Kristian tashmë janë martuar, por Xhek Hajd vazhdon të kërcënojë marrëdhënien e tyre.
 • L'amore è imperfetto (2012)

  e shtunë
  image
  Elena is a beautiful, 35-year-old accomplished woman who has an unhealthy obsession with perfection. Elena's well-ordered life is thrown into chaos when she meets...
 • Pasagjerët (2016)

  e shtunë
  image
  Kandidat për 2 Oskar dhe 7 çmime të tjera! Një anije kozmike që po udhëton drejt një planeti të largët me mijëra njerëz në bord, pëson një avari që shkakton...
 • Im Atë (2020)

  e shtunë
  image
  I kandiduar për 6 çmime Oskar 2021, filmi rrëfen historinë e një babai që refuzon ndihmën e vajzës së tij, rrugëtimin e një dhimbshëm të një burri realiteti i të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.