PËRMBLEDHJE

After leaving the prison, the dwarf criminal Calvin Sims joins to his moron brother Percy to steal an expensive huge diamond in a jewelry for the mobster Walken. They are chased by the police, and Calvin hides the stone in the purse of the executive Vanessa Edwards, whose husband Darryl Edwards wants to have a baby. Percy convinces Calvin to dress like a baby and be left in front of the Edwards's house to get inside the house and retrieve the diamond. Darryl and Vanessa keep Calvin for the weekend and decide to adopt him, while Walken threatens Darryl to get the stone back.

Fotot

Little ManLittle ManLittle ManLittle ManLittle ManLittle ManLittle ManLittle ManLittle ManLittle ManLittle ManLittle ManLittle ManLittle Man

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Burn (2019)

  Sot
  image
  A lonely, unstable gas station attendant, Melinda is held at gunpoint by a desperate man in need of quick cash. When the heist goes terribly wrong, she takes the...
 • Njeri ranor (2011)

  Sot
  image
  Një mëngjes, Beno gjen rërë në shtratin e tij. Pa marrë parasyh që provon të injorojë këtë, shpejt kupton që atë rërë del nga ai vetë. Ditë pas dite, sasia e...
 • Dy prej nesh (2008)

  Sot
  image
  Jean-Christian Ranu (Daniel Auteuil) është një llogaritar pak tuhaf, i cili jeton pa plane. Nga ana tjetër, Gilles Gabriel (Alain Chabat) është këngëtar i muzikës...
 • Sa ditë e bukur (2011)

  Sot
  image
  Keko, i cili punon si roje në një diskotekë ndryshon punë duke u bërë përgjegjës sigurie për katedralen e famshme të Milanos, Duomon. Brenda pak kohësh, falë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.