PËRMBLEDHJE

El somni (Ëndrra) është një film i shquar i drejtuar nga Franc Aleu, i cili tregon procesin krijues të mbi 40 artistëve ndërkombëtarë të cilët morën pjesë në një darkë të organizuar si një opera me dymbëdhjetë pjata, me krijime gastronomike të vëllezërve Roka, nga restoranti El Seller de Kan Roka.

Fotot

ËNDRRAËNDRRA

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Të kërcesh me zogjtë (2019)

  image
  Një vallëzim për dashurinë. Një udhëtim mahnitës në zemër të natyrës. Takoni zogjtë më të bukur dhe më të dashururar të planetit. Por për të fituar zemrën e...
 • Agjerimi 1 (2017)

  image
  Agjërimi është një dokumentar mbi dietën më origjinale të njeriut dhe tregon se si mund të përdoret kjo dietë në epideminë e sëmundjeve kronike sot. Ky dokumentar...
 • Keepers of the Streak (2015)

  image
  The NFL has staged 48 Super Bowls. Four photographers have taken pictures at every one of them. In KEEPERS OF THE STREAK, director Neil Leifer tells the story of...
 • New Voices in an Old Flower (2017)

  image
  "It was an era, it was the start of a new vision" says Amha Eshete, the first Ethiopian music producer back in the Golden Age, the days of Swingin' Addis. The...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.