PËRMBLEDHJE

Banorët e një province Paul dhe Davie Nance do të ishin krejtësisht të lumtur po të mos kishin abortuar katër herë rradhazi. Davie, ndjenjën e kujdesit ndaj të tjerëve, e vë në jetë duke filluar punë si vullnetare në famullinë e Babtistëve. Atje ajo kujdeset për fqinjin e saj të zymtë, të sëmurë, skeptik dhe të moshuar Olin Arrendal. Kujdeset për të më mirë se një infermiere profesionale. Ollin në shenjë mirënjohje, e prezanton Davie-n me nipin e vet të pacipë dhe arrakat Clay, i cili kishte ardhur në fshat që të njihej më mirë me gjyshin e tij. Shumë shpejt Davie fillon ta pelqejë Clay-in, ndërsa Clay-it i pëlqen fakti që Davie po e ngacmon. Më pas gjerat marrin një kthesë tjetër.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Magji vdekjeprurëse (2007)

  e martë
  image
  Në turne nëpër Britani më 1926, Hari Hudini e nis një lidhje të pasionuar me një profete që synon ta mashtrojë magjibërësin e shkëlqyer.
 • The Long Day's Dying (1968)

  e martë
  image
  Three British soldiers are caught behind enemy lines in the closing days of the Word War II. Each one has a different approach to soldiering and in order to...
 • Përse bie kjo daulle (1969)

  e martë
  image
  Bazuar në romanin Dasma të I.Kadaresë. Katrina dhe Xhaviti, dy të rinj vullnetarë, bien në dashuri gjatë ndërtimit të një hekurudhe dhe vendosin të martohen. Por,...
 • Harresa (2004)

  e martë
  image
  Një njeri zgjohet i çoroditur nga gjumi, nuk shkon në punë, por niset drejt bregdetit. Në këtë ditë të ftohtë shkurti, një grua e veshur me portokalli dhe flokët...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.