PËRMBLEDHJE

Didier është një fans 40-vjeçar i muzikës disko. Mashkulli nuk ka punë dhe akoma vazhdon të banojë me nënën e tij. Didier ka një djalë, të cilin nuk e ka parë prej shumë kohësh, por nëna e djalit të tij nuk pranon që ta dërgojë atë tek babai për pushime. Didier vendos të fitojë një konkurs kërcimi, për të siguruar paratë për një ekskursion të paharruar për të birin në Australi. Didier i bind miqtë e tij që ta ndihmojnë. Burrat punësojnë edhe një trajner, i cili do t’i përgatitë ata për të rivalizuar. Shpejt del në dritë se, megjithëse dikur kishin qenë kërcimtarë të shkathët, koha ua kishte marrë atyre aftësitë rinore. Duhet të punojnë shumë që në fund të dalin në skenë.

Fotot

DiscoDiscoDiscoDiscoDiscoDiscoDiscoDisco

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Shkolla e rrokut (2003)

  image
  Dewey, kitaristi i një grupi rrok, është në krizë ekonomike, sepse pjestarët e grupit e kanë pushuar nga puna. Në këto kushte edhe pse pa dëshirë, ai pranon të...
 • Udhëtim me një rok-star (2010)

  image
  Jonah Hill, Russell Brand. Një asistent i ri i një kompanie muzikore dërgohet në Londër, për të bindur një legjendë roku të shthurur, që të japë koncert në Los...
 • Dy prej nesh (2008)

  image
  Jean-Christian Ranu (Daniel Auteuil) është një llogaritar pak tuhaf, i cili jeton pa plane. Nga ana tjetër, Gilles Gabriel (Alain Chabat) është këngëtar i muzikës...
 • Sfida e Kërcimit Të Shkollës (2014)

  image
  High schooler Jason has found his dream girl-the gorgeous Anastacia. There's just one problem: she doesn't know he exists. If he can win a spot on the school's...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.