PËRMBLEDHJE

Chicago DEA agent John Hatcher has just returned from Colombia, where his partner was killed in the line of duty by a drug dealer who has since been taken down. As a result of his partner's death, John has decided to retire, but his retirement may not be permanent. On the next day, after reuniting with his sister Melissa and Melissa's daughter Tracy, John gets into a shootout against a Jamaican drug kingpin known as Screwface, taking down some of Screwface's men. John brings himself out of retirement when Screwface retaliates by attempting to kill Melissa and Tracy. After the shooting, John is reunited with two old friends - a local high school football coach named Max, and a Jamaican Chicago cop named Charles. John and Max set out to hunt Screwface down, only to discover that Screwface has gone back to Jamaica. John and Max take Charles with them to Jamaica for an all out war against Screwface and his drug empire.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Magjistari dhe gjarpri i bardhe (2011)

  Sot
  image
  Regjisori i kësaj historie, Ching Siu-Tung, e mbështet filmin e tij në legjendën e vjetër kineze për një herbarist, i cili bie na dashuri me Gjarpërin e Bardhë...
 • Rojtarët e fuqisë (2017)

  Sot
  image
  Një grup të rinjsh,studentë të shkollës së mesme zotërojnë superfuqi kur gjejnë disa monedha shumë të vjetra.Ata janë ngarkuar për mbrojtjen e jetës në tokë dhe...
 • Tenet (2020)

  Sot
  image
  Një aksion epik rreth spiunazhit ndërkombëtar, udhëtimit në kohë dhe evolucionit. Një burrë përpiqet të parandalojë Luftën e tretë Botërore nëpërmjet udhëtimit në...
 • Over the Top (1987)

  Sot
  image
  Lincoln Hawk (Stallone) is a struggling trucker who's trying to rebuild his life. After the death of his wife, he tries to make amends with his son who he left...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.