PËRMBLEDHJE

In 2000, a small town hosts The British Hairdressing Championship, where a former 2-time winner, his son, his run-away wife and his runaway wife's lady lover reside (not all on speaking terms).
The annual British Hairdressing Championship comes to Keighley, a town where Phil and son Brian run a barbershop and Phil's ex-wife Shelly and her lover Sandra run a beauty salon. Phil and Shelly haven't talked in ten years, since she bolted; she's just found out her cancer is terminal; and, Ray Roberts, the reigning hairdressing champion, blows into town taunting Phil for retreating from competitive styling into barbering. Roberts also brings his daughter, Christina, who remembers Brian from when she was a little kid. Everything's set: Brian decides to enter the competition with his mom and Sandra; will Phil join in? Ray wants to win at any cost; will Christina go along?

Fotot

Blow DryBlow DryBlow DryBlow DryBlow DryBlow Dry

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Një natë me Hollin (2020)

  Sot
  image
  Pasi Audra i rrëfen bashkëshortit se dikur ka patur një lidhje dashurie me Hollin, shoqen e saj të kolegjit, jeta e tyre merr një kthesë emocionuese dhe të...
 • Dupleks (2003)

  Sot
  image
  Një shkrimtar me emrin Alex dhe gruaja e tij, Nensi u shpërngulën në një apartament dykatësh në Bruklin, Nju Jork. Në katin e sipërm të banesës jetonte një grua e...
 • Të gjitha rrugët çojnë në Romë (2015)

  Sot
  image
  Megi është një nënë e vetme dhe profesore në një fakultet në Nju Jork. Duke u përpjekur të rregullojë marrëdhënien me Samërin, bijen e saj adoleshente, Megi shkon...
 • Pakti i seksit (2018)

  Sot
  image
  Tre prindër zbulojnë rastësisht paktin e vajzave të tyre adoleshente për të humbur virgjërinë në mbrëmjen e maturës dhe nisin një mision të fshehtë për të ndaluar...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.