poster

Hail, Caesar!

Hail, Caesar! (2016)

Komedi, Dramë, Muzike, Mister | Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Japoni
Cinemax | 19.7.22 | 14:55

Vlerësimi: 6.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 6.5/10
(8 Voto)

PËRMBLEDHJE

Oscar-winning Joel and Ethan Coen write and direct this all-star comedy set during the latter years of Hollywood's Golden Age. HAIL, CAESAR! follows a single day in the life of a studio fixer who solves problems for big names and stars.
Four-time Academy Award®-winning filmmakers Joel and Ethan Coen write and direct HAIL, CAESAR! Set in Hollywood's golden era, the film tells the comedic story of Eddie Mannix (Josh Brolin), a studio fixer who desperately tries to keep his stars' scandals away from the public eye. When the world's most famous movie star, Baird Whitlock (George Clooney), disappears and his captors demand an enormous ransom, Mannix enlists the help of some of Hollywood's biggest names to solve the mystery.

Fotot

Hail, Caesar!Hail, Caesar!Hail, Caesar!Hail, Caesar!Hail, Caesar!Hail, Caesar!Hail, Caesar!Hail, Caesar!Hail, Caesar!Hail, Caesar!Hail, Caesar!

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Baby Done (2020)

  Sot
  image
  When Zoe and Tim find out they are having a baby, they resolve to not let parenthood change them. While Tim embraces the prospect of fatherhood, Zoe is still...
 • Dërgesë e veçantë (2008)

  Sot
  image
  Maxine Carter është korrierja me kontaktet më të mira në të gjithë bregdetin e Paqësorit. Gjatë gjithë kohës është në lëvizje dhe nuk ka dëshirë ta ndryshojë këtë...
 • Para se të them po (2009)

  Sot
  image
  Xhorxh Marrej nuk sheh asgjë tjetër në jetë me përjashtim të së fejuarës së tij, Xhejn. Ndërsa gruaja ka ndjenja të përziera për sa i përket lidhjes martesore për...
 • Is Your Honeymoon Really Necessary (1953)

  Sot
  image
  An American soldier stationed in England is ready to go on his honeymoon with his new wife when his ex-wife, a gorgeous blonde, shows up and insists that they're...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.