PËRMBLEDHJE

Harold is a tour bus driver. While visiting a good friend in a trendy Hollywood cafe, Harold spots his favorite actress, Amanda Clark. She is with her agent Sidney Stone who is repeatedly getting up to make phone calls. When Harold sees Amanda sitting alone, he decides to introduce himself. Instructed not to mention his profession to her, Harold doesn't correct Amanda when she mistakingly assumes he is a writer. When she asks who his agent is, Harold innocently throws out the name of super-agent Arthur Blake. Amanda is impressed and charmed, and to Harold's amazement she proposes a date to discuss her next movie with him. As their relationship grows, so must Harold's charade to keep Amanda from discovering he is a Beverly Hills tour guide and not a hot-shot writer. He promises Amanda a script rewrite and convinces Arthur Blake to represent him. Harold's father is not so easily swayed, and tells Harold to snap out of it, "We show people movie star's homes, we do not date them!" With a ...

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Unë, vetja ime dhe Irena (2000)

  Sot
  image
  Një polic i mirë, por me probleme personaliteti, duhet të mbrojë një grua që po i fshihet një të dashuri të korruptuar dhe bashkëpunëtorëve të tij. Çarli, një...
 • Xhoxho Lepuri (2019)

  Sot
  image
  . Fitues i çmimit Oskar. Kur një djalë i vetmuar gjerman zbulon se mamaja e tij fsheh një vajzë hebreje në papafingon e tyre, ai duhet të përballet me...
 • Bedrooms and Hallways (1998)

  Sot
  image
  Keith runs a male bonding group, which was meant to be macho fun, but acts as therapist as dreaded-unmanly emotional and even relational problems prove...
 • Dunja dhe Desi në Maroko (2008)

  Sot
  image
  Një histori e bukur rreth miqësisë së Dunjes dhe Dejzit. Dunja ka prejardhje marokene, e rritur me Ramadanin, Imamët dhe Mekën. Dejzi është hollandeze si djathi,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.