poster

Kornjačin dnevnik

Turtle Diary (1985)

Komedi, Dramë, Romancë | Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: John Irvin

Vlerësimi: 7.0/10

PËRMBLEDHJE

Two separate people, a man and a woman, find something very stirring about the sea turtles in their tank at the London Zoo. They meet and form an odd, but sympathetic camaraderie as they plan to steal two of the turtles and free them into the ocean.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Shërbyesja nga Manhatani (2002)

  image
  Një kandidat për në senat bie në dashuri me një shërbyese hoteli, pasi gabimisht mendon se ajo është një vajzë e shtresës së lartë. Por zbulimi i profesionit të...
 • Klubi i Shoqërisë së Lartë (2016)

  image
  S.CarellNë Hollivud në vitet1930, agjenti Fil Stern, ishte pjesëmarrës në një festë dhe mori një telefonatë nga motra e tij që jetonte në Nju Jork. Ajo kërkonte...
 • Një vajzë ndryshe nga të tjerat (2008)

  image
  Elisha Cuthbert, Jesse Bradford. Çarli, një i ri që sapo ka mbaruar universitetin e ka planifikuar me detaj jetën e tij. Kjo deri ditën kur takon një vajzë të re...
 • Magji nën dritën e hënës (2014)

  image
  Në vitet 1920, një magjistar anglez me emër, shkon në rivierën franceze për të zbuluar të vërtetën e një vajze, që ka aftësi për të lexuar të kaluarën e kujtdo...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.