Vlerësimi: 6.6/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8/10

PËRMBLEDHJE

Sammy 'The Bull' Gravano was mafiosi. He started out as a soldier, but his talent for murder, including the slayings of his best friends, his wife's brother and his own boss, Paul Castellano, saw him rise to under-boss in the Gambino crime family. However, betrayals within the family saw him break the code of silence and became the highest ranking member of the mob to turn into a rat - 'a rat in a suit,- assisting the government to finally put away the Teflon Don, John Gotti.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Kumbari 1 (1972)

  image
  Fitues i tre çmimeve Oskar. Don Vito Corleone, kreu i një familjeje mafioze në Nju Jorkun e viteve ’40-të, vendos që t'ia dorëzojë perandorinë djalit të tij më të...
 • Rebeli (2013)

  image
  Jack O'Connell. "Eric Love, 19 vjeç, është mbyllur në burg. Në ditën e tij të parë, ai sulmon një të burgosur tjetër dhe disa roje. Atij i ofrohet terapi në grup...
 • The Forest Killer (2014)

  image
  A young police detective is assigned to a brutal murder case in her hometown. When her brother becomes the prime suspect, she is forced to confront the demons of...
 • Flag Day (2021)

  image
  Sean Penn directs and stars alongside his daughter Dylan Penn in this intimate family portrait of a young woman who struggles to reconcile her memories of her...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.