PËRMBLEDHJE

The familiar tragic story of Vincent van Gogh is broadened by focusing as well on his brother Theodore, who helped support Vincent. The movie also provides a nice view of the locations which Vincent painted.

Fotot

Vincent & Theo

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • BURRI GRI (2007)

  Sot
  image
  Një vrasës në seri i famshëm, Albert Fish, një gjysh punëtor, portretizohet në një përshkrim mahnitës dhe mjaft realist të qytetit të pafajshëm të Nju Jorkut në...
 • Mashtruesit e Rinj (2018)

  Sot
  image
  Ansel Elgort, Kevin Spacey. Bazuar në histori të vërtetë. Një grup të rinjsh në gjendje në Amerikën e viteve '80 ndërtojnë një plan se si të bëjnë para të...
 • Velvet Goldmine (1998)

  Sot
  image
  1971: Glamrock explodes all over the world and challenges the seriousness within the flower power generation by means of glitter and brutal music. Brian Slade, a...
 • Cubeº: Cube Zero (2004)

  Sot
  image
  Set before the events of the previous films. As group of strangers awaken with no memory to find they have been involuntarily placed in a maze containing deadly...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.