poster

Jane Eyre

Jane Eyre (1970)

Dramë | Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Delbert Mann

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.4/10

PËRMBLEDHJE

Jane Eyre is an orphan, sent to Lowood school, and eventually becomes a governess at Thornfield hall to a girl named Adele. While she is there, many strange things happen and eventually she and Edward Rochester, owner of Thornfeild and Adele's guardian, fall in love. Suddenly, when Jane is about to win the happiness she deserves, a dark secret comes to light, and it will take all of her courage, love and understanding to triumph.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Xhon Kenedi (1991)

  Sot
  image
  Kevin Costner, Gary Oldman, Jack Lemmon Avokati i qarkut nga Nju Orleans, Jim Garrison zbulon se ka më shumë te vrasja e Kenedit se sa c'thotë historia zyrtare.
 • Vera Ime Në Provencë (2014)

  Sot
  image
  Lea, Adriani dhe vëllai i tyre i vogël, Teo nisen me pushime në Provencë bashkë me gjyshin e tyre. Për fat të keq, këto s'do të jenë pushimet e ëndërruara,...
 • Motrat March (2019)

  Sot
  image
  Bazur mbi romanin me të njëjtin titull, filmi tregon historinë e jetës të një familje të përbërë vetëm nga femrat. Jeta e përditshme e motrave Març, nëpërmjet...
 • Xhek (2015)

  Sot
  image
  Kjo është historia e jashtëzakonshme e Xhekut, një djali 5-vjeçar për të cilin kujdeset nëna e tij e dashur dhe e përkushtuar. Ashtu si çdo nënë e mirë, ajo i...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.