Vlerësimi: 7.1/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.67/10
(3 Voto)

PËRMBLEDHJE

Young Canadian nurse Betsy comes to the West Indies to care for Jessica, the wife of a plantation manager Paul Holland. Jessica seems to be suffering from a kind of mental paralysis as a result of fever. When she falls in love with Paul, Betsy determines to cure Jessica even if she needs to use a voodoo ceremony, to give Paul what she thinks he wants.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Faust (1926)

  image
  God and Satan war over earth; to settle things, they wager on the soul of Faust, a learned and prayerful alchemist. During a plague, Faust despairs and burns his...
 • Punë shtrigash: Trashëgimia (2020)

  image
  Vazhdimi i filmit kult të viteve '90. Një grup vajzash të shkollës së mesme që praktikojnë magjinë, fitojnë fuqi të jashtëzakonshme falë një rituali. Por argëtimi...
 • About Endlessness (2019)

  image
  With ABOUT ENDLESSNESS, Roy Andersson adds to his cinematic oeuvre with a reflection on human life in all its beauty and cruelty, its splendour and banality. We...
 • Darkling (2022)

  image
  Kosovo after the Balkan war. In a house surrounded by a deep, dark forest, lives Milica with her mother and grandfather. When night falls, the family barricades...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.