poster

My Father the Hero

Mon père, ce héros. (1991)

Komedi, Dramë, Romancë | Francë

Vlerësimi: 6.1/10
Vlerësimi i përdoruesit: 5/10
(2 Voto)

PËRMBLEDHJE

Veronique, living with her divorced mother, is going on holiday to Mauritius with her father. To impress a local boy, Benjamin, she manages to complicate the situation by making up stories about her father. She presents him as her lover, a mercenary and even a secret agent which gets her into trouble and then her father has to start playing along...

Fotot

My Father the HeroMy Father the HeroMy Father the HeroMy Father the HeroMy Father the HeroMy Father the HeroMy Father the Hero

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Dua (por nuk dua) (2004)

  image
  Puna e planifikueses së dasmave Loren Krendells është të bëjë mrekulli në dasmat e njerëzve të tjerë. Fatkeqsisht, në zgjidhjen e problemeve të jetës së saj, ajo...
 • Sarkazma e shumëfishtë (2010)

  image
  Gabrieli është një burrë që në sipërfaqe ka një jetë profesionale të suksesshme si arkitekte, një grua e bukur, Enin dhe një vajzë të re të përkushtuar,...
 • It Was Always You (2021)

  image
  A woman's engagement plans get thrown into disarray when her fiance's free-spirited brother returns home.
 • Aty ku është zemra (2000)

  image
  N.Portman, A.Judd. Novalee Nation kujtoi se po largohej për një jetë më të mirë. Kur i dashuri e braktisi shtatzënë, askush s'i mesoi asaj të fshehtën e...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.