PËRMBLEDHJE

The film version of Hugh Whitemore's London stage play about reclusive British poetess Stevie Smith, who lives in a mundane apartment with her doting, slightly mentally unbalanced aunt.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Christiane F. (1981)

  image
  This movie portrays the drug scene in Berlin in the 70s, following tape recordings of Christiane F. 14 years old Christiane lives with her mother and little...
 • Një mrekulli e papritur (2020)

  image
  Naomi Watts. Bazuar në histori të vërtetë. Bota e një nëne të re kthehet përmbys pas një aksidenti gati fatal, që e lë të paralizuar. Burri dhe tre djemtë e...
 • This Boy's Life (1993)

  image
  In 1957, a son and mother flee the East and an abusive boyfriend to find a new life, and end up in Seattle, where the mother meets a polite garage mechanic. The...
 • Koko para Shanelit (2009)

  image
  Një portret magjepës i legjendares Coco Chanel, diktatores revolucionare të modës. Ishte pikërisht ajo që i lejoi gratë të mbanin flokët të prera shkurt,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.