PëRMBLEDHJE

A dramatic retelling of the life of Ludwig II, King of Bavaria, one of the most fascinating monarchs of modern times. From his accession to the throne at the age of 18 to his passionate support of Richard Wagner and his music. From his ingenuous political commitment to his obsessive construction of extravagant palaces and to his gradual withdrawal into a lonely dream world, an epic narrative of breathtaking grandeur.

Fotot

Ludwig IILudwig IILudwig IILudwig IILudwig IILudwig IILudwig IILudwig IILudwig IILudwig II

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Historia E Fundit E Shekspirit (2018)

  image
  Kenneth Branagh, Judi Dench, Ian McKellen. Një vështrim mbi vitet e fundit të Uilliam Shekspirit, periudha më e errët dhe më pak e njohur e jetës e dramatrugut më...
 • Njeriu I Parë (2018)

  image
  Një vështirm mbi jetën e austronautit, Neil Armstrong dhe misionit legjendar në hapësirë që e bëri atë njeriun e parë që shkeli në Hënë. Fitues i çmimit Oskar
 • The Liberator (2013)

  image
  Simon Bolivar fought over 100 battles against the Spanish Empire in South America. He rode over 70,000 miles on horseback. His military campaigns covered twice...
 • Juda dhe Mesia i Zi (2021)

  image
  Fitues i 2 çmimeve Oskar 2021. Daniel Kaluuya, Lakeith Stanfield. Historia e vërtetë e tradhtisë që i mori jetën një prej lidërve më karizmatikë të organizatës së...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.