PëRMBLEDHJE

Një dramë historike e momenteve kritike të Parisit gjatë Luftës së Dytë Botërore, kur konsulli suedez negocoi me guvernatorin e pushtuesve nazistë për të mos shkatërruar qytetin. Fitues i çmimit Çezar.

Fotot

DiplomaciaDiplomaciaDiplomaciaDiplomaciaDiplomaciaDiplomaciaDiplomaciaDiplomaciaDiplomaciaDiplomacia

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Agimet këtu janë të qeta (1972)

  image
  Filmi rus. Lufta II Botërore. Pasi kërkon ushtarë që nuk pijnë alkool dhe nuk përzien me gra, Majorit Vaskov i caktohet të drejtojë një gurp vajzash. Edhe pse nuk...
 • Attack Force Z (1981)

  image
  A group of Australian commandos launch a secret mission against Japanese forces in World War II.
 • The Hidden Soldier (2017)

  image
  Following a retaliatory air strike on Tokyo after Japanese forces bomb Pearl Harbor, an Air Force commander makes an emergency landing in China, where he is given...
 • Leksione Persiane (2020)

  image
  Film pjesëmarrës në Festivalin e 70-të të Berlinit. Një djalë i ri hebre (Nahuel Pérez Biscayart), për të shmangur ekzekutimin në një kamp përqëndrimi, betohet se...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.